6 Comments

 • Nadawca: Wojtek Lubas

  Treść wiadomości:
  Lechu cześć – moje uwagi do odwołanych mistrzostw seniorów:
  1. że frekwencja nie dopisze przy cenie 40,00 zł od osoby to mogłem się założyć o każde pieniądze, wg mnie ktoś się zderzył z murem głową ustalając taką zaporową cenę dla seniorów – czyżby DZBS chciał się wzbogacić na bogatych emerytach i rencistach?
  2. trzeba było cenę dać niską (np 10,00), do sędziowania i sali dołożyć z pieniędzy związkowych a w regulaminie zastrzec, że para (pary) reprezentacyjna wybiera się prawie na własny koszt, bo inaczej wylaliśmy dziecko z kąpielą,
  3. za rok trzeba to rozwiązać całkiem inaczej bo z głową i bez planowania zysku (?),
  4. jeśli sala Na Grobli będzie już do dyspozycji to przynajmniej jeden turniej w tygodniu winien być tani i tylko dla seniorów i grany od 15.00; drugi ogólnodostępny od 15.00 a dwa na przykład na 18.00.
  5. wtedy łatwiej wyłonić takie pary (może do finału dolnośląskiego) seniorskie i zachęcić do gry,
  6. jeden dzień w tygodniu zrobiłbym (np środy) Na Grobli taki turniej jaki próbowała organizować Kasia Dufrat czyli bardzo niskie wpisowe, bez nagród czyli, żeby sobie pograć (na trzeźwo) dla satysfakcji a nie dla wysokiej wygranej finansowej.
  POZDRAWIAM

 • Darek

  Darek Budnik
  Nie znam szczegółów ale złotówka za rozdanie to obecnie normalna cena w turniejach gdzie rozdają apkle ( a czytam w Świecie Brydża, że okazji aby takie punkty zdobywać lokalnie jest mała – tu taki klops). Jeśli byłby to turniej na zasłonach to takie eliminacje na pewno warte są takiej ceny. Dziwi mnie też słabe zainteresowanie ale jeżeli termin miał być ten sam co turniej w Miliczu to tu widziałbym przyczynę. Możliwe też, że nie do wszystkich dotarła informacja – wszakże to pierwszy raz taka możliwość nastała. Zaskoczony jestem postulatem z punktu drugiego i powinienem nazwać Cię Wojtku hipokrytą, bo Ty zamiast przyciągać kiedyś na Twoim Świebodzkim młody narybek niskim wpisowym to ciąłeś ich marżą 50%+ karząc jeszcze za błędy w protokole bez ostrzeżenia. Powinienem chyba zapytać czy chciałeś się wzbogacić na amatorach i niezrzeszonych? Z drugiej strony stać Cię będzie na rozegranie dwóch, trzech turniejów w tygodniu ale raz do roku 40 PLN stanie się kwotą z kosmosu (?). Co do reszty – na pewno potrzebna jest dyskusja, niemniej pewne postulaty nie są zgodne z szumnymi hasłami promocji brydża w DS bo turnieje rozpoczynające się w godzinach pracy w korporacjach, przyzwalanie na chamstwo, cwaniactwo i kolesiostwo przeczą tej próbie. Nie róbcie brydża “pod siebie” w przenośni i dosłownie to nie będziecie narzekać, że jest w odwrocie.

 • Wojtek

  Darku! cześć!
  Ja wypowiadałem się odnośnie mistrzostw seniorów a Ty polemizujesz na temat Świebodzkiego i marży dla amatorów i niezrzeszonych. Widać, że nie znasz regulaminów turniejowych PZBS i regulaminów lokalnych turniejów m.in. poniedziałkowych, wtorkowych, czwartkowych i piątkowych(?). W żadnym regulaminie nie ma i nie było nigdy dodatkowej marży 50% dla amatorów i niezrzeszonych.
  Jeśli chodzi o kwotę 40,00 zł od osoby to mnie stać, ale popytaj tych seniorów, którzy odmówili udziału i uniemożliwili grę zainteresowanym. Im apkl-e są potrzebne jak zeszłoroczny śnieg; chętnych rzuciło się 7 par. Pozostali zastrajkowali. Milicz był dopiero w niedzielę więc termin nie kolidował. Na stronie i DZBS i stronie Lecha Warężaka były stosowne zaproszenia, kto chciał, to się zapoznał.
  Pozdrawiam; a Lecha proszę o lepsze zorganizowanie mistrzostw seniorów na szczeblu wojewódzkim.

  • Lech Warężak

   No tak, ale zapytam co to znaczy “lepsze zorganizowanie”. Rozgrywanie mistrzostw regionu bez powiązania z Mistrzostwami Polski jest trochę takie sobie. Uważam zatem, że w tym sezonie jest juz “po zawodach”. Natomiast w przyszłym roku i owszem, pod warunkiem, że znowu nie nawali się terminów ligowych gdzie gra się o to czy na Dolnym Śląsku drużyna zajmnie miejsce 32 czy 35. A ponadto co do wysokości wpisowego. Skoro zwycięska para miała otrzymać dofinansowanie do finału centralnego to jednak wydaje się, że wpisowe nie jest jednak zbyt wysokie. Myślę, że w głównej mierze powodem niewypału była sprawa terminu, chociaż cena też jak niektórzy komentowali, miała na to swój wpływ. Miałem ochotę zorganizować indywidualne mistrzostwa (Wrocławia, Dolnego Śląska, seniorów, open, kategoria do wyboru), ale z tego co widzę oraz z rozmów wynika, że szkoda na to i czasu i energii. Chyba, że się mylę?

  • Darek Budnik

   Wojtku,
   wiem o czym ta dyskusja i z grzeczności oraz poszanowania Twojej wieloletniej działalności brydżowej (niestety wg mnie apodyktycznej) nie będę roztrząsał na forum publicznym błędów, których nie udało Ci się ustrzec – bo to już niczego nie zmieni – ale dziwi mnie, że gdy się wycofałeś, właśnie je wytykasz swoim następcom.

   • Jesteś młody i pełen zapału – takich trzeba w DZBS. Pomóż więc związkowi w organizacji różnorakich zawodów dla dobra wszystkich brydżystów. Następcy to Arek a potem nie widać młodych do pomocy; ja po 36 latach już miałem dość, Darek też już się poddaje a Lechu nie wiem, czy jest zaliczany do młodych następców.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *